fbpx

Noworoczne postanowienia herbaciane!

fajerwerki na niebie

Dowiedz się jakie są nasze herbaciane postanowienia noworoczne! Już za kilka dni Nowy Rok więc wielu z nas zaczyna podejmować noworoczne postanowienia, aby móc nam stać się lepszymi ludźmi. Czasami są sprawy które wymagają zrobienia czegoś lepszego dla siebie lub innych. Kiedy decydujesz się na herbatę, pomagasz zarówno sobie jak i innym. Oto kilka postanowień dotyczących herbaty dla każdego, od początkującego do doświadczonego konesera.

Pij więcej herbaty – myślę, że nie ma czegoś takiego jak za dużo herbaty. Czasami filiżanka dziennie pomaga, ale jest to jeszcze większy bonus, jeśli pijesz 2 lub 3 filiżanki dziennie! Herbata działa relaksująco i uspokajająco, więc zdecydowanie poprawi ci humor, a także zapewni nawodnienie. Dodatkowo pomaga również nadać skórze zdrowy blask!

Pij mniej kofeiny – niektórzy ludzie lubią stawiać sobie wyzwania i sprawdzać, czy mogą przejść przez pewien czas bez lub z mniejszą ilością kofeiny. Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć spożycie kofeiny w tym Nowym Roku, zacznij od bezkofeinowej.

Możesz uzyskać dodatkowe korzyści z herbaty Zacznij pić herbatę – jeśli dopiero zaczynasz pić herbatę lub wracasz do niej po długiej nieobecności, nigdy nie jest za późno! Zacznij od swojej ulubionej lub nowej herbaty.

Wypróbuj nowe herbaty – od czasu do czasu może być miło wyjść ze strefy komfortu. Oprócz standardowych czarnych herbat spróbuj poszerzyć swoje herbaciane horyzonty.

Zacznij od dowolnej herbaty, takiej jak zielona herbata, lub sięgnij po białą i czerwoną. Wypróbuj coś egzotycznego, np. owocową . Jeśli wolisz coś bardziej powszechnego, możesz wypróbować zieloną 7 zielonych skarbów lub dowolną inną herbatę, która różni się od dotychczas stosowanej.

Bądź bardziej świadomy ekologicznie – wierz lub nie, herbata jest najbardziej przyjaznym dla środowiska napojem. W trakcie uprawy krzewy herbaciane ie są wyrywane z ziemi, lecz herbata jest zbierana. Po zbiorach w miejsce zebranych liści pojawiają się nowe! Tam, gdzie jest więcej liści, jest więcej herbaty.

Używaj mniej torebek, wybierz luźny liść. Luźne herbaty liściaste mogą być parzone bez użycia papieru.

Wypróbuj zaparzacz do herbaty lub sitko. Możesz również dodać zużyte liście herbaty do kompostu ogrodowego lub zakopać je i wykorzystać jako nawóz roślinny.

Czy potrafisz wymyślić jakieś noworoczne postanowienia dotyczące herbaty? Oznacz nas we wpisie na Facebooku lub na instagramie, Nagrodzimy najlepsze propozycje!

Życzymy bezpiecznego i szczęśliwego 2019!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *