fbpx

Herbata z miodem?

Herbata z miodem – czy dodawać miód do herbaty? A cukier i mleko?

Smakuje Ci herbata  z miodem? W tym artykule opiszemy co dodajemy do herbaty żeby lepiej smakowała.

Od początku dziejów kiedy powstała pierwsza herbata zaczęliśmy eksperymentować i zaczęliśmy dodawać do herbaty rozmaite przyprawy lub produkty które bardziej podkreślają smak i dodają herbacie ciekawej nuty smakowej. Kiedy dodać cukier do herbaty a kiedy miód ?

A do jakiej herbaty lepiej pasuje mleko czy może lepiej sprawdzi się mięta, te właśnie odpowiedzi postaramy się odpowiedzieć…

Herbata z cukrem

Herbata czarna z cukrem staje się w XXI wieku zjawiskiem coraz rzadziej spotykanym. Cukier do herbaty dodawany jest często ponieważ herbata, szczególnie nabyta w supermarkecie może wydawać się nieco gorzka w smaku a cukier  pomaga zamaskować tę wadę. Wielu z nas przyzwyczaiło się do tego że cukier staje się nierozłącznym dodatkiem do herbaty, lecz prawdziwi koneserzy nie słodzą. Twierdzą oni że herbatę powinno się pić bez żadnych dodatków, wtedy można z niej wydobyć naturalny smak i aromat.

Mamy wiele rodzajów cukru od trzcinowego po wszelkiego rodzaju słodziki sztucznie wytwarzane lecz nie ulega wątpliwości że najlepszym dodatkiem w postaci cukru są te naturalne takie jak miód. My polecamy zamiast cukru zastosować imbir kandyzowany.

Herbata z miodem

W okresach zimowych miód do herbaty dodawany jest częściej niż reszta dodatków, działa rozgrzewająco, działa bakteriobójczo i jest bardzo zdrowy. Kiedy czujemy że choroba zaczyna nas rozbierać najlepiej wypić herbatę z miodem który pasuje najbardziej do czarnej herbaty. Trzeba pamiętać żeby dodawać miód do herbaty przestudzonej lub letniej ponieważ w wyższej temperaturze miód straci swoje właściwości lecznicze, lecz będzie dalej słodki i będzie smakował razem z herbatą.

Herbata z mlekiem

Herbata po angielsku – pewnie sporo osób już o tym słyszało, jest to herbata z dodatkiem mleka u nas w Polsce znacznie mniej rozpowszechniona niż herbata z miodem lecz w Anglii taki połączeni jest codziennością. Dodanie mleka sprawia że herbata staje się bardziej łagodna a zarazem deserowa. Trzeba pamiętać że mleko najlepiej pasuje do herbat czarnych lecz w Anglii jest dodawana również do herbat zielonych. Niestety należy również pamiętać że mleko osłabia pozytywny wpływ herbaty na naczynia krwioności co zostało wykazane w przeprowadzonych w Australii badaniach naukowych.

Herbata z cytryną

Plasterek cytryny doskonale pasuje do herbaty czarnej i zielonej ale także i białej, jest nierozłącznym elementem filiżanki herbaty co sprawia że bardzo często dołączamy cytrynę do filiżanki z naparem. W restauracji jest nam podawana cytryna razem z herbatą chociaż nie prosiliśmy o to. Jest jeszcze duża grupa tych którzy uważają że cytryna w połączeniu z herbatą powoduje negatywny skutki zdrowotne. Zapewne trzeba było by pić bardzo duże ilości herbaty żeby to w jakimkolwiek stopniu wpłynęło na nasz organizm, więc wiekszość z nas nie zwraca na to uwagi i dodajemy cytrynę do naszego napoju.

Herbata z miętą

Mięta kojarzy nam się z lemoniadą i gorącymi letniki dniami. Świeże liście mięty są najczęściej dodawane do napojów w upalne dni. Mięta idealnie sprawdza się w połączeniu z herbatą, może też być doskonałym dodatkiem do herbaty która nas orzeźwi, najlepiej sprawdzi się jednak jako dodatek do mrożonej herbaty.

Niezależnie od tego w jaki sposób zdecydujesz się przygotowywać swój ulubiony napój, aby mieć pewność że bazuje on na najlepszej jakości herbacie wykorzystaj nasz sklep z herbatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *