fbpx

English breakfast tea – angielska herbata do śniadania czyli Brytyjski klasyk

herbata angielska

Wcześniej opowiadaliśmy o herbacie zielonej więc dzisiaj przyjrzymy się w bardziej szczegółowy sposób tzw. English Breakfast tea, czyli brytyjskiej herbacie śniadaniowej. Jest to jeden z najbardziej klasycznych wyborów herbat dla miłośników herbaty, zarówno tych początkujących jak koneserów. Na pewno spotkałeś się już z tego typu herbatą – szeroka gama herbat brytyjskich dostępna jest w polskich sklepach o szerokim asortymencie, supermarketach i herbaciarniach.

Skąd się wzięła nazwa ​​English Breakfast Tea?

Angielska herbata śniadaniowa to wyśmienita mieszanka herbat kenijskich, Assam i Cejlońskich produkowanych na Sri Lance, stworzona, aby dać ci łagodny zastrzyk kofeiny, właśnie wtedy gdy tego potrzebujesz. Angielskie herbaty śniadaniowe są zazwyczaj pijane rano, aby pomóc się obudzić i doskonale komponują się zarówno z miską owsianki jak i tradycyjnym angielskim śniadaniem (English breakfast).

Zaparzona, zachwyca bogatym ciemnym kolorem o cudownym słodowym smaku. Średnia zawartość kofeiny po 5 minutowym moczeniu może wynieść ok 30mg (w porywach do 35mg) To znacznie mniej niż w filiżance parzonej kawy gdzie zawartość kofeiny sięga 90mg!

Gdy zaopatrzymy się już w odpowiedniej jakości herbatę zwróćmy uwagę na to jak ją zaparzymy gdyż sposób zaparzania jest w tym wypadku bardzo istotny.

Potrzebny czas: 5 min..

Jak zaparzyć English breakfast tea:

  1. Ilość herbaty English Breakfast tea

    Dodajemy jedną łyżeczkę herbaty luzem, do sitka lub zaparzacza.

  2. Czas parzenia

    Moczyć przez około 3 do 5 minut, (Jeśli przesadzimy, herbata będzie gorzka w smaku)

  3. Dodatki

    Ciesz się herbatą w sposób jaki Ci się spodoba: zachwyca smakiem niezależnie od tego czy zaserwujesz ją z mlekiem i cukrem, czy bez mleka z dodatkiem plasterka cytryny.

Angielskie herbaty śniadaniowe można łatwo dostosować do własnych upodobań. Herbaty na śniadanie angielskie można sobie przyrządzić w dowolnym miejscu nawet w pracy wiele firm pozwala swoim pracownikom by mieli chwilę na herbatę .Niezależnie od tego, jaki wybierzesz sklep z herbatą najlepszej jakości herbaty znajdziesz na imbryczek.com
Miłośnikom angielskich smaków polecamy również naszą herbatę Earl Grey.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *